طنز؛ برجام برجام که می‌گفتن، این بود؟!

طنز؛ برجام برجام که می‌گفتن، این بود؟!

بنده نمی‌دانم چرا یک عده تا این حد از برجام ناراحت هستند، اگر برجام تغییری در وضعیت کشور ایجاد نکند تازه برمی‌گردیم به شرایط دولت قبل! اگر هم تغییرات مثبتی ایجاد کند که متأسفانه و در کمال ناباوری برمی گردیم به شرایط دولت قبل از دولت قبل! نکته جالب اینجاست که دوستان دلواپس تا دیروز فریاد«وا برجاما» سر داده و از «بی فایده» بودن این توافق صحبت می‌کردند، امروز که مبادلات تجاری با کشورهای دیگر انجام می‌دهیم فریاد«واارزا! وادلارا!» سر داده‌اند، بالاخره چه کار کنیم؟ بنشینیم یا بخندیم؟! خب زمانی که ما کشتی‌هایی می‌سازیم که از «کرَجی» هاکربلفین کمی پیشرفته‌تر است، چرا دولت می‌رود و از کره جنوبی کشتی وارد می‌کند؟ بعد برای خرید هواپیما و کشتی که نمی‌توانیم به کشورهای دیگر«دیده بوسی» بدهیم، باید پول بدهیم. یعنی توقع دارند که شرکت‌های خارجی سه تا کشتی و چهار تا هواپیما توی جیب دکتر ظریف بگذارند و بگویند: «اینا رو با خودت داشته باش، سربازی؛ نمی‌خواد پولشو بدی»؟!

%d8%b7%d9%86%d8%b2-%d8%a8%d8%b1%d8%ac%d8%a7%d9%85

در این میان یکی از خوب‌های دلواپسان هم مصاحبه می‌کند و می‌گوید: «دولتمردان کشور را با مدل مدیریت ده‌ها سال پیش اداره می‌کنند» که اتفاقاً دلیل همراهی مردم با دولت یازدهم وجداناً همین است که کشور را با مدل ۱۰ سال قبل اداره نکرده و با مدیریت ده‌ها سال قبل اداره می‌کنند، چون مدیریت ۱۰ سال قبل بلایی بر سر جیب ملت آورده بود که بیشترین ارتباط مردم با بانک‌ها روز تولدشان و دریافت پیامک تبریک تولد بود. اینکه دلواپس عزیز می‌گوید مشکلات کشور دانشجویان بی‌آینده هستند هم واقعاً حرف درستی است، زیرا در زمان دولت قبل برای دانشجویان فرصت‌های شغلی فراوانی اعم از مسافرکشی، تعمیرات سخت افزار تلفن همراه، تراکت پخش کنی، پیک موتوری پیتزا و… تعریف شده بود که متأسفانه تمامی این فرصت‌ها از بین رفت و هرچه دوستان رشته کرده بودند پنبه شد!

حالا دولت می‌رود و هواپیما می‌خرد، آیا مشکل کشور ما هواپیماست؟ نهایتاً در طول سال دو سه فقره سقوط هواپیما داشتیم که اصلاً به چشم نمی‌آمد.در بحث فساد که واقعاً همه چیز عالی بود و دانشجویان در حال اختراع دستگاهی به نام فسادیاب بودند تا فسادهای اقتصادی و اداری را کشف کنند که با روی کار آمدن دولت یازدهم این فرصت هم از دست رفت و دیگر خبری از فساد نیست، هرچه فساد اقتصادی هم پیدا می‌شود خود دولت پیدا می‌کند و این فرصت را از مخترعین و دانشمندان می‌گیرد تا آنها را پیدا کنند.حالا هی بگویید برجام خوب است!

ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!